Płać tylko 5% podatku dochodowego!

Ulga IP BOX dla programistów

W Księgowni stawiamy na indywidualną obsługę i lubimy oferować więcej. A jednym z naszych asów w rękawie jest ulga IP BOX, która przysługuje każdemu, kto czerpie dochody z autorskiego prawa do programu komputerowego poprzez prowadzenia działalności badawczo – rozwojowej. Jaśniej? OK!

Zapłacisz ulgową stawkę 5% podatku dochodowego, jeśli:

- Jesteś programistą i prowadzisz działalność gospodarczą (również B2B)

- Reprezentujesz spółkę kapitałową, która tworzy oprogramowania

- Twoja firma sprzedaje licencję do własnego programu komputerowego.

Jak skorzystać z ulgi IP BOX?

Zrzuć to na nas i zajmij się tym, co robisz najlepiej. My zajmiemy się analizą, która da odpowiedź, czy kwalifikujesz się do skorzystania z tej ulgi. Potem napiszemy wniosek o indywidualną interpretację podatkową i zajmiemy się wymaganą ewidencją. Czyli standardowo – czarna robota po naszej stronie, a Ty masz szasnę, by po zakończeniu roku otrzymać z Urzędu Skarbowego nadwyżkę zapłaconego podatku ponad ulgowe 5%. Przyjemna opcja, prawda?

Możesz podwójnie ujmować koszty!

Ulga badawczo - rozwojowa

Znamy sposób, by część wydatków firmy ujmować podwójnie w kosztach. I chętnie podpowiadamy klientom Księgowni, jak można to zrobić. Czary? Ależ skąd! My naprawdę znamy się na swojej robocie i mamy parcie, by oferować więcej niż inni. Tym razem jest to usługa związana z ulgą na działalność badawczo – rozwojową.

Kto może skorzystać z ulgi B+R?

Każda firma, która ponosi wydatki na wprowadzenie nowego produktu czy usługi lub optymalizacji procesów przeprowadzanych w przedsiębiorstwie. Co ważne, to nie musi być coś innowacyjnego w skali Polski czy świata – wystarczy, że jest nowe dla danej firmy. A to otwiera wiele możliwości.

Co zatem robić by skorzystać z ulgi?

Pisz nowe oprogramowania. Twórz receptury, testuj nowe surowce i zamienniki, finalne produkty wprowadzaj na rynek. Optymalizuj procesy produkcyjne: czas, zużycie materiałów, surowców, energii itp. Rób analizę ryzyka finansowego, prowadź badania matematyczne. Badaj zachowania konsumenckie, rób najróżniejsze analizy, wprowadzaj programy. Poszukuj nowej wiedzy, badaj rynek, szukaj rozwiązań oraz pomysłów.

A oto wydatki, które można zakwalifikować:

- Wynagrodzenia pracowników

- Wszelkie surowce i materiały

- Środki trwałe (ale nie auta osobowe, budynki czy lokale).

Uwaga, teraz ważne informację!

Po pierwsze: jeśli nowe spółki wykażą w pierwszych dwóch latach stratę, mogą otrzymać zwrot pieniędzy w wysokości podatku dochodowego od sumy wydatków, które zostały zakwalifikowane w ramach ulgi B+R. Po drugie: prace rozwojowe prowadzone w Twojej firmie nie muszą zakończyć się powodzeniem. Nie trzeba mieć sukcesów, by przez sześć lat rozliczać koszty działalności badawczo – rozwojowej.

Łączymy siły dla Twojej korzyści

Jesteś w najlepszych rękach!

W sprawie ulg IP BOX oraz B+R wspierają nas eksperci z kancelarii Mentzen, którzy zajmują się doradztwem podatkowym. Piszą o sobie: „Jesteśmy w stanie podjąć się prowadzenia każdej, nawet najbardziej skomplikowanej i trudnej sprawy, jeśli tylko istnieje choćby mała, ale realna szansa na jej wygranie. Obszerna wiedza, unikatowe doświadczenie oraz ponadprzeciętna kreatywność – właśnie to połączenie sprawia, że jesteśmy naprawdę dobrzy w tym, co robimy”.

Potwierdzamy. Są naprawdę dobrzy.

Zobacz ofertęNapisz do nas